Skaistumkopšana

FRIZŪRAS

Frizūra emo stilā
 
Emo – tā ir ne tikai frizūra, - tas ir dzīvesveids! Viss sākās ar pusaudžu grupu, kura dēvē sevi par emo, tie ir pusaudži kuriem patīk klausīties emocionālu mūziku. Stils ir cēlies no ģērbšanās manieres. Vienkārša kleita un caurumoti džinsi, plats krekls - tas viss bija sākumā, vēlāk imidžam pievienojās oriģināla frizūra. Mūsdienās to nēsā ne tikai emo, arī tie, kam liekas šis griezums elegants. Parasti frizūru „emo” nēsā pusaudži bet dažreiz to izvēlas arī pieaugušie. Daži fakti par emo frizūru: atšķirības iezīme - mati melni kā ogle. Svarīgi, lai frizūra aizsegtu acis.
Attiecībā uz stilu „emo” jūs varat izvēlēties. Vēlams retus matus. Atkarībā no sejas formas ir dažādi veidošanas paņēmieni. Kā arī iespējams nēsāt, tīrus vai taukainus matus. Daudzi „emo” dod priekšroku netīriem matiem, ticot, ka viņu grupas cienītāji darīs tāpat. Pārējie staigā ar tīru galvu, tie ir sociāli pielāgojušies un nav svarīgi, netīri jums mati vai tīri – ikviens var kļūt par emo!
„Emo” imidžu var ievērot, daudziem stilistiem. Daudzi no viņiem sāka to izmantot, tāpēc ka to prasīja cilvēki. Ja jūs esat nolēmis sev izveidot „emo” frizūru, vispirms apmeklējiet pieredzējušu stilistu. Viņš palīdzēs jums piemeklēt atbilstošu „Emo” frizūru. Uzdrīkstieties!

 

 

Kādu matu sakārtojumu piemērot jūsu sejas formai?

Izvēloties matu sakārtojumu esam atkarīgi no dažādiem faktoriem. Svarīgs faktors ir jūsu sejas forma. Protams, jūsu unikālai personībai, jūsu dzīves stilam tas ir arī pats nozīmīgākais elements. Ja jūs mazgājat, kondicionējat savu matu sakārtojumu katru rītu, to būtu vislabāk izvēlēties īsu. Ja jums ir diezgan daudz laika matu kopšanai, jūs varat dot priekšroku gariem matiem. Matu iedalījums ir atkarīgs no matu apjoma, tekstūras – sprogainuma, taisnuma. Garums – tas ir cits svarīgs faktors izvēloties matu sakārtojumu.

Ja jūs vēlaties mainīt savu matu sakārtojumu, apmeklējiet labu un pieredzējušu frizieri, kas var izveidot jums modernu matu griezumu. Kad nonākat līdz frizūras fasonam, aplūkojiet daudzus svarīgus faktorus – sejas formu vai struktūru.

Kā sievietēm tā vīriešiem varbūt sekojošas sejas formas

Dažādus matu sakārtojumus var piemērot jūsu sejas formai!

Apaļa sejas forma

Apaļa seja ar frizūras palīdzību būtu jātuvina ovālam. Apaļai sejai piestāv celiņš sānos, kas it kā pagarina seju. Sejas sānu daļā matiem vajadzētu būt tuvu klāt pie sejas, nedaudz sānu daļu nosedzošiem. Izvairieties no matu atglaušanas atpakaļ, kas tikai vēl vairāk pasvītros sejas apaļumu. Matus vienā pusē var arī aizlikt aiz auss, un otrā pusē ļaut matu šķipsnām krist pāri vaigiem, tādējādi seja vizuāli tiks padarīta slaidāka. Šī sejas forma izskatīsies daudz labāk ja matu sakārtojums būs taisnstūra formas un palīdzēs noslēpt platos, apaļos vaigus. Apaļai sejas formai piestāv frizūras, kur mati nosedz zoda līniju. Tāpat lieliski izskatās arī pakāpeniskie matu griezumi, jo tie padara seju šaurāku. Slīps ponijs piestāvēs daudz labāk nekā taisns. Apaļai sejai ieteicami asimetriskie griezumi, jo tie novērš uzmanību no sejas formas. Lai matu sakārtojums piestāvētu, ļoti svarīgs ir arī matu garums un apjoms. Apaļai sejai noteikti nepiestāvēs celiņš pa vidu, tāds matu sakārtojums vēl vairāk pasvītros vaigu apaļumu. Nepiestāvēs arī ļoti īsi apgriezti mati, kas atsedz ausis un vaigus. Jebkurā gadījumā matiem pakauša augšdaļā jābūt kupliem. Ja mati ir gari, tos labāk ieteicams nēsāt uz vienu sānu, nosedzot ar cirtām sejas sānu daļu. Ja mati ir plāni, labi izskatīsies vienāda garuma mati līdz zodam, ar celiņu vienā sānā. Jāizvairās arī no pārāk kupliem matu sakārtojumiem sejas vidusdaļā, ausu rajonā, arī acu rajonā. Ja mati ir pavisam īsi, tad tos vajadzētu pēc iespējas celt un veidot uz augšu.

Kvadrātveida sejas forma

Kvadrātveida sejas formai vislabāk izskatīsies, viļņaini, lokaini un cirtaini mati, kas sniedzas zemāk par zoda līniju, bet frizūra galvas vidusdaļā jāveido kuplāka, uz augšu pacelta. Svarīgākais, ko vajadzētu ņemt vērā sievietēm ar kvadrātveida sejas formu, izvēloties matu sakārtojumu – tam jāpiešķir sejai augstums un garums, tam jāpadara maigāk izteikti stūrainie vaigu kauli. Pieres vidu var atstāt brīvu, vai arī atstāt uz tās pa diagonāli cirtas. Ja pieri vēlaties atsegt pilnīgi, tad tomēr ieteicams būtu deniņu rajonu nosegt ar matu šķipsnām. Izvairieties no matu kupluma zodu rajonā. Piemērots griezums sievietēm ar kvadrātveida seju ir īsi, vienāda garuma mati ar celiņu vienā sānā, pāri pierei krītošas matu šķipsnas, jo tādas frizūras asimetriskā sānu daļa un šķipsnas pāri pierei vizuāli pagarinās sejas formu un novērsīs uzmanību no tās stūrainuma. Ja mati ir gari, tad tos ieteicams sakārtot vairāk uz viena sāna, tādā veidā padarot sejas vaibstus maigākus. Sievietēm ar kvadrātveida seju vajadzētu izvairīties no taisniem matiem ar celiņu pa vidu, nevajadzētu arī izvēlēties gludi sasukātus matus uz aizmuguri. Tāda veida matu sakārtojumi vēl vairāk vizuāli saīsinās jau tā īso seju, un pievērsīs uzmanību stūrainajiem žokļa kauliem. Ja mati ir taisni un plāni, tad vajadzētu vismaz celiņu veidot vienā pusē. Ja mati ir īsi, biezi un viegli pakļaujas veidošanai, pakauša daļā celiet tos uz augšu, tādā veidā tie slaidinās un garinās jūsu seju.

Taisnstūrveida sejas forma

Lai ar šo sejas formu pietuvinātos ovālam, jāmēģina ar matu sakārtojumu padarīt savas asās un robustās sejas līnijas nedaudz maigākas. Tomēr matu sakārtojumam vajadzētu pieskaņoties jūsu sejas formai. Taisnstūrainai, garenai sejai mati jāveido tā, lai tie seju nedaudz saīsinātu un paplatinātu. Var ar matiem nosegt pieres daļu un sejas sānu daļās tos veidot kuplus. Labi izskatīsies asimetriskas, ģeometriskas, stūrainas frizūras. Labi der vienāda garuma kupli mati, der matu sakārtojumi ar izteiktām līnijām kakla rajonā. Griezumus var veidot tā, lai matu galus sānos varētu veidot kuplus un uz augšu. Sievietēm ar taisnstūrveida seju lieliski izskatās aiz ausīm aizlikti mati, arī asimetrisks matu sakārtojums, aizliekot matus aiz vienas auss. Sievietes ar taisnstūrveida seju var atļauties matu celiņu veidot galvas vidusdaļā, tādējādi vizuāli mazliet saīsinot seju. Taču, lai atsegtu seju, tai jābūt simetriskai un pareizi veidotai. Jo, ja mati ir pilnīgi atglausti no sejas, uz to tie vērsta dubulta uzmanība. Nebūtu ieteicami ļoti īsi griezumi un galvas augšdaļā augstas frizūras, jo tā tās vēl vairāk izceļ jau tā pagarināto seju. Ja piere ir pilnīgi atsegta, tad sekojiet, lai mati būtu kaut nedaudz kupli deniņu rajonā.

Ovāla sejas forma

Ovāla sejas forma starp matu ekspertiem ir atzīta, kā ideāla sejas forma. Tai varētu pat teikt, piestāv jebkurš matu griezums. Ierobežojumi var būt saistīti tikai ar matu garumu, struktūru un biezumu. Jūsu matu sakārtojums izskatīsies, daudz labāk, ja jūs nēsāsiet taisnus vai nedaudz lokainus matus. Vislabāk izskatīsies, kad sejas būs ieskauta visapkārt matos. Sievietes ar šādu sejas formu var atļauties pilnīgi atglaust matus nost no sejas (tikai atcerieties par sejas simetriskumu un pareiziem sejas vaibstiem). Varat arī atļauties stūraināku frizūru, tā varētu jauki kontrastēt ar jūsu noapaļoto seju. Ieteicamāk gan izvēlēties sievišķīgus, maigus matu sakārtojumus, kas vēl vairāk papildina jūsu noapaļoto sejas formu. Labi izskatīsies dažas šķipsniņas uzacu garumā, kuras, ja vēlaties, varat pieglaust pierei.

V veida trijstūra sejas forma

Šīs ir reti sastopama sejas forma. Trijstūrveida sejai galvas augšdaļa ir paplatināta, bet zods - sašaurināts, tādēļ būtisks noteikums, ko vajadzētu ievērot izvēloties frizūru - ar matu sakārtojuma palīdzību vizuāli sašaurināt pieri un papildināt zoda līniju. Atkarībā no pieres veidojuma, to var nosegt vai nu tikai pie deniņiem, vai arī veidot poniju. Var arī veidot pāri pierei diagonālu poniju. Ir jāizvēlas matu sakārtojumi, kas palīdz pieres daļai izskatīties šaurākai. Lielāko matu kuplumu veido zoda līmenī, bet žokļa kaulus var piesegt ar matu šķipsnām. Šai sejas formai nav pārāk sarežģīti piemeklēt atbilstošu matu sakārtojumu. Ieteicamākais matu garums ir līdz zodam vai līdz kakla skriemeļu vidum. Var būt, protams, arī garāki mati. Ja mati ir gari, tiem vajadzētu būt ar kuplumu sānu daļā ap zodu un pleciem.

Galvenais ir atcerēties, ka vajadzētu izvairīties no pārāk īsiem matiem uz pieres, kas vēl vairāk vizuāli varētu paplatināt pieres daļu! Nevajadzētu arī izvēlēties matu sakārtojumus, kas pilnīgi atsedz pieres daļu un deniņus. Izvairieties no pārāk kuplām frizūrām tieši pieres daļā. Sievietes, kurām ir īsi mati, var izvēlēties frizūru ar celiņu vienā pusē un matu kuplumu vaigu kaulu apvidū, pāri pierei krītošas matu šķipsnas.

Rombveida sejas forma

Rombveida sejai ir paplatināti vaiga kauli, tādēļ ļoti rūpīgi jāizvēlas matu sakārtojums. Matu sakārtojumam vajadzētu būt tādam, lai tas vizuāli paplatinātu pieres un zoda daļu, nosegtu vaigu kaulus. Vēlams izvairīties no gariem, pieglaustiem matiem pieres daļā, tāpat no frizūrām, kas cieši pieglaustas pieres daļā. Atcerieties, ka cieši galvai pieglausts matu sakārtojums akcentēs sejas rombveida ovālu, un izcels platos vaigu kaulus un šaurākās sejas daļas – pieri un zodu. Lai tuvinātos ideālam ovālam, pieres daļa ir jāpaplatina. Mati var krist biezākās un plānākās šķipsnās uz pieres, matiem deniņu vietā, virs vaigu platākās vietas, jābūt kupliem, un tālāk dažas šķipsnas varētu piesegt platos vaigu kaulus. Zoda daļā matiem atkal vajadzētu būt kupliem. Ieteicamais matu garums varētu būt līdz zoda līnijai, jo tādā veidā tas vizuāli paplatinās zodu. Varētu būt arī taisni mati, ar celiņu vienā pusē, piesedzot vaigu kaulus. Vajadzētu arī izvairīties no kupluma matos vaigu kaulu rajonā. Ja mati ir gari, un vēlaties tos saņemt uz augšu, tad veidojiet matu sakārtojumu tā, lai tie deniņu vietā būtu kupli, tās varētu būt arī dažas brīvi krītošas šķipsnas, kas krīt pāri vaigu kauliem. Ja piere ir augsta, var veidot arī kuplu poniju.

Sirdsveida sejas forma

Sirdsveida sejas lejas daļa ir līdzīga par ideālu pieņemtajai ovālai sejai, tādēļ galvenais ir neizcelt lielo, plato pieri. Piestāv matu cirtas, kas vizuāli samazina pieri un piešķir sejai ovālu formu. Noteikti nevajadzētu matus pilnīgi atglaust no pieres. Labāk, ja pieres daļā mati krīt tai pāri, tādā veidā nosedzot un vizuāli sašaurinot sejas augšdaļu. Tas var būt izfilēts ponijs vai vienkārši šķipsnas uz pieres. Sekojiet līdzi, lai mati uz pieres netiktu nogriezti pārāk īsi, jo tas var radīt pretēju efektu – piere izskatīsies vēl platāka. Sirds sejas formām ļoti labi piestāv arī dažādi asimetriski griezumi, matu celiņu vajadzētu izvēlēties vienā sānā, var matus vienā sānā aizlikt aiz auss, otrā pusē brīvi ļaut tiem krist pāri sejai. Nevajadzētu izvēlēties izteikti īsus matus. Optimālais matu garums varētu būt līdz mutes līnijai. Ja izvēlaties garus matus, tad sekojiet, lai tie nosegtu pieres daļu un būtu kuplāki zoda rajonā, tādā veidā sabalansējot seju.

Bumbierveida sejas forma

Šim sejas tipam ļoti pārdomāti jāizvēlas frizūra, lai vizuāli paplatinātu pieres daļu, un padarītu slaidāku sejas apakšdaļu. Jāatceras, ka matiem jābūt pietiekami kupliem galvas augšdaļā, lai apvelkot iedomātu līniju ap galvu un matiem, iegūtu ovālu sejas formu. Ja mati ir gari, tie jāveido tā, lai dažas šķipsnas kristu pāri vaigiem, tādējādi nedaudz slidinot seju sānu daļās. Garus matus var arī saņemt zemā astē, atstājot dažas šķipsnas krītošas pāri vaigu kauliem. Izvēlieties tādus matu griezumus, kur mati pieres un deniņu rajonā dod kuplumu. Un, savukārt, ap vaigu kauliem matiem vajadzētu būt ciešāk pieguļošiem. Sievietēm ar bumbierveida seju labi izskatās asimetriski īsie griezumi, kur viss kuplums ir galvas augšdaļā, it īpaši pieres rajonā. Varat arī izvēlēties karē griezumu, ar celiņu vienā pusē. Izvairieties no matu garuma, kurš beidzas pie zoda līnijas. Tāds matu griezums tikai vēl vairāk paplatinās jūsu jau tā plato sejas lejasdaļu, un padarīs to vēl masīvāku. Šāda veida sejām nepiestāv celiņš pa vidu, nepiestāv aiz ausīm aizlikti mati, arī galvas augšdaļai gludi pieglausti mati, un mati, kas ir saveidoti uz augšu zoda rajonā, tādas frizūras vēl vairāk pievērsīs uzmanību zoda platumam.

Populārākās sieviešu 
frizūras 2010. gadā

lasīt vairāk

Mode Stils Skaistumkopšana Erotika Saturs sagatavots © www.laiki.lv | Ielogoties

Top.LV