Mūzikas laiki
Čikāgas piecīši. Par mani, draudziņ, nebēdā!

Dokumentālā filma „Čikāgas piecīši. Par mani, draudziņ, nebēdā!”

Svētdien, 13. novembrī plkst. 15.00 Siguldas pilsētas kultūras nama kinozālē (Pils ielā 10) interesentiem būs iespēja noskatīties dokumentālo filmu „Čikāgas piecīši. Par mani, draudziņ, nebēdā!” un tikties ar tās veidotājiem.

Zaļumballes, mājas saieti, dažnedažādas lentes un kasetes – viņu virtuālā klātbūtne daudziem joprojām ir labā atmiņā, jo saistās vai nu ar bērnību, pirmo mīlestību vai kādu notikumu. Skarbajā padomju laikā daudzi latvieši, dzīvodami daudzstāvu mikrorajonu namos, skaļi klausījās „Čikāgas piecīšu” nelegāli iegūtos ierakstus, tādējādi mēģinot spītīgi sacensties ar kaimiņu atskaņoto Allu Pugačovu vai ko citu no tā laika padomju repertuāra. Tā bija piederība Latvijai, nevis padomju tautai. Tās bija alkas pēc brīvības un neatkarības.

„Čikāgas piecīšiem” pašiem nebija ne jausmas par savu milzīgo popularitāti Latvijā. Muzicēšana bija viņu iespēja satikties, apceļot pasauli un visiem kopā brīnišķīgi pavadīt laiku. Tā bija nebeidzama jautrība un piedzīvojumi daudzu gadu garumā. Tikai leģendārajā koncertā Mežaparkā 1989. gadā viņi saprata, ko nozīmē cilvēkiem šeit.

Šajā gadā grupa atzīmē savu 50 gadu pastāvēšanas jubileju. Tās dokumentālo filmu „Čikāgas Piecīši. Par mani, draudziņ, nebēdā!” veidojis Mūzikas Video kanāls sadarbībā ar Jura Podnieka studiju.

Režisors - Igors Linga, scenārija autori - Igors Linga, Lorija Vuda, montāžas režisore -Sandra Alksne, operators - Igors Linga, skaņu režisori - Anrijs Krenbergs, Klāvs Siliņš, skaņu operators - Klāvs Siliņš, video montāža - Andris Zemītis, producenti -Antra Cilinska, Igors Linga.

Filmas garums: 60 min.

Ieeja – 2,00 Ls, ID kartes īpašniekiem - 1,50 Ls. Biļešu iepriekšpārdošana Siguldas pilsētas kultūras namā darba dienās no plkst. 10.00 līdz 18.00 un stundu pirms seansa.

Top.LV