Zemgales kultūras pasākumi un īpašie tūrisma piedāvājumi vienuviet
Biedrība „Zemgales Tūrisma Asociācija” savā mājas lapā www.travelzemgale.lv ir izveidojusi sadaļu „Pasākumi Zemgalē”. Tajā visiem Zemgales pasākumu organizētājiem un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem ir iespēja ievietot informāciju par pasākumiem, koncertiem, svētkiem vai īpašiem piedāvājumiem, taču tiem jābūt interesantiem ne tikai vietējiem cilvēkiem, bet arī kaimiņu novadu iedzīvotājiem, rīdziniekiem un tūristiem.
Informāciju portālā var ievietot bez īpašas reģistrācijas vai parolēm, un tas notiek bez maksas! Ja tomēr kādam nav piekļuves internetam, informācija ir jāatsūta uz asociācijas biroja e-pastu vai jāsazinās pa tālruni..
Šādu pasākumu kalendāru asociācija izveidoja pēc tam, kad oktobrī notikušajā Zemgales muzeju konferencē muzeju darbinieki un tūrisma speciālisti kā vienu no problēmām viesu piesaistē uzsvēra informācijas trūkumu par objektos rīkotajiem pasākumiem. Proti, pēc reģionālās reformas un rajonu likvidācijas nav kopīgas vietnes internetā, kur atrodama aktuāla informācija par pasākumiem, koncertiem, īpašajiem piedāvājumiem Zemgalē. Pasākumu plāni jāmeklē novadu mājas lapās un dažādos portālos. 
Asociācijas mērķis ir veicināt tūrisma attīstību Zemgalē, un pasākumi ir viens no būtiskākajiem viesu piesaistes faktoriem, tāpēc drīz vien tika nolemts izveidot Zemgales pasākumu plānu interneta vidē. Pateicoties Zemgales kultūras organizatoru, tūrisma informācijas centru un apskates objektu saimnieku atsaucībai, tas ik dienas tiek papildināts ar jauniem pasākumiem, interesantiem īpašajiem piedāvājumiem.
Biedrība „Zemgales Tūrisma Asociācija” ir sabiedriska organizācija, kura dibināta 2003.gadā. Tās mērķis ir veicināt tūrisma attīstībai labvēlīgu vidi un sekmēt mūsdienīgas, vidi saaudzējošas tūrisma nozares attīstību Zemgalē, bet galvenie uzdevumi - identificēt, izveidot un attīstīt Zemgales tūrisma produktu, veicināt ar tūrismu saistītās uzņēmējdarbības aktivizēšanos Zemgalē, sekmēt ar tūrismu saistīto uzņēmumu sadarbību un veikt Zemgales tūrisma mārketingu. Šobrīd asociācija apvieno vairāk nekā 43 biedrus – muzejus, apskates objektus, naktsmītnes, kafejnīcas, aktīvās atpūtas vietas, tūrisma informācijas centrus, gidus, tūrisma firmas. Asociācija aktīvi sadarbojas ar citām reģionālajām asociācijām, Zemgales plānošanas reģionu, Tūrisma attīstības valsts aģentūru un Ekonomikas ministriju.
Informāciju sagatavoja
Inese Turkupole-Zilpure
Zemgales Tūrisma Asociācijas valdes priekšsēdētāja
Bauskas Tūrisma informācijas centra direktore